24 лютого 2025 року о 17:30 на Новій сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки – «Блокпост». Вистава-флешбек про події трирічної давнини за п’єсою Антона Несміянова. Вечір, коли оживають спогади й переплітаються долі сценічних героїв з їхніми прототипами з реального життя, адже після вистави разом із телеведучим Єгором Гордєєвим поговоримо про те, як цей день прожив кожен із нас…
«Блокпост» – документ часу, складений зі свідчень очевидців. Перша п'єса про перші години повномасштабного вторгнення, написана та зіграна у перші тижні війни – і в тому її цінність. Минуть роки, а можливо й десятиліття, перш ніж з’являться твори, написані очевидцями, які мали час перетравити й переосмислити свої враження, приборкати пристрасті, вдатися до самоаналізу, відрефлексувати. Проте тексти ці вже не будуть пульсувати емоціями, пережитими в моменті. «У таких текстах, як «Блокпост», закарбований біль миті, нашого теперішнього воєнного дня, там є і живі рани, що ятрять кожному, і щирі емоції та творчий неспокій сучасних молодих авторів. Мене щиро вразило, що під час нашого першого показу «Блокпосту» переповнений зал одночасно дихав і жив з нашими акторами, з трагічною темою, з воєнною історією», – згадував прем’єру вистави, що відбулася 6 травня 2022 року, її режисер Олександр Степанцов.
Тоді – навесні 2022-го – у щойно звільненому від оточення ворога Києві п’єсу Антона Несміянова зіграли на сцені Театру імені Лесі Українки в рамках проєкту драматургічних читань «Ми з України». Пізніше її було перекладено на кілька європейських мов. А нещодавно у Німецькому державному театрі румунського міста Тімішоара Олександр Степанцов реалізував її з румунськими акторами, тож п’єса вийшла за межі національного театрального простору, презентуючи Україну в Європі.
У третю річницю початку повномасштабного вторгнення пропонуємо переглянути виставу і згадати тих розгублених і приголомшених себе, що прокинулися від вибухів 24 лютого, й поділитися власними історіями про той фатальний день, який не забудеться ніколи.
Ми попросили наших гостей – представників різних професій – поділитися своїми споминами, разом із нами оживити флешбеки. Адже пропрацювання травматичних моментів життя має терапевтичний ефект. Обережне «перегортання» спогадів зменшує рівень стресу, а головне – допомагає сфокусуватися на тому, як нам все ж таки вдалося вистояти і що дав кожному з нас набутий досвід.
Серед учасників дискусії – відомі українці, які досягли успіху в різноманітних сферах, та усі присутні в залі.
Модератор зустрічі – ведучий «Сніданку з «1+1» Єгор Гордєєв – людина, яка першою повідомила у телеефірі про початок великої війни.
Реєстрацію на подію буде відкрито 17 лютого на сайті театру.
Також передбачено онлайн-трансляцію – стежте за новинами.