Проєкти

Проєкти

 

Реєстрація на покази ескізів вистав за посиланням

 

Міжнародна творча резиденція «START»

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки разом з Литовським національним драматичним театром оголошують про першу Міжнародну творчу резиденцію «START» для молодих режисерів з України та Литви, яка відбудеться з 15 по 28 травня 2023 р. (м. Київ).

«START»  спільний проєкт двох Національних театрів, творча резиденція, де зустрінуться молоді режисери України та Литви.
В рамках резиденції учасники втілять свої творчі ідеї та за результатами проєкту отримають можливість зробити виставу в Національному театрі. Український режисер у Вільнюсі, литовський в Києві.

Мета творчої резиденції  пошук молодої режисури.

Вітаємо переможців!

Габріеле Уршуле Бартосевічюте
Уршуле Барто
Литовська режисерка, яка працювала у театрах Литви, Німеччини та Ісландії.
 
У своїх роботах Уршуле досліджує жіночу ідентичність у розхитаній патріархальній моделі світу, вплив культурних і суспільних рухів на ієрархічні процеси суспільства.
Андріюс Дарела
Андріюс Дарела
Режисер, актор театру та кіно, драматург. Працює у Вільнюському старому театрі.
 
У 2022 році поставив виставу «Вистава, яка не відбулася» про трагедію маріупольського театру, за яку був номінований на національну театральну премію Литви «Золотий сценічний хрест».
Анабель Рамірес
Анабель Рамірес
3 роки режисури та 8 років акторської майстерності.
 
У 2022 році у складі ProEnglish Theatre of Ukraine створила виставу Bloom in Violence про гендерне насильство, яка побувала у 3 країнах Європи, збираючи пожертви для жінок в Україні під час війни.
Ігор Білиць
Ігор Білиць
Український режисер і драматург, засновник театральної школи Білиць Арт Центр.
 
Працює режисером-постановником в Національному театрі імені Марії Заньковецької.
Іван Орленко
Іван Орленко
Режисер театру та кіно, сценарист, et cetera.
 
Народився на вулиці Герцена у гастрономі №22. Роботи відзначені преміями Міжнародної федерації кінопреси, Спілки кінокритиків України, Української кіноакадемії та багатьма іншими.
Євген Щербань
Євген Щербань
26 років. м. Київ.
 
Закінчив КНУТКіТ ім. Карпенка Карого факультет «актор драматичного театру та кіно». Працював актором у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки. Викладач у КНУТКіТ Карпенка Карого в майстерні Н.К. Долі.
Слава Юшков
Слава Юшков
Сценарист, драматург, режисер, подекуди метамодерніст.
 
Творець сатиричного драмеді «Нармальная руская женщіна». В пілотному епізоді росіянка Тамара звертається до Степана Бандери і просить його здатись Путіну, чим запускає низку незворотних подій в інтернеті.

 

Початок Міжнародної творчої резиденції «START»
(15 травня - 28 травня 2023 р.)

Режисерам буде надано репетиційний простір та всі необхідні умови для втілення своїх робіт. Розклад буде складений безпосередньо перед початком резиденції та відповідно до побажань режисерів.

На показ робіт будуть запрошені представники двох національних театрів.

За результатами показів буде відібрано одного режисера з України для подальшої постановки вистави на сцені Литовського національного драматичного театру і одного режисера з Литви для постановки на сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки на театральні сезони 2023-2024 рр.

Ескіз вистави, створеної в рамках творчої резиденції, не обов’язково має стати основою для майбутньої постановки на сцені одного з національних театрів. За згодою з дирекцією театрів може бути вибраний інший матеріал для вистави.

Якщо у вас виникли запитання, зв’яжіться з нами за електронною адресою: 

go_up