Украдене щастя

Додати в обране
Іван Франко
Image Украдене щастяImage Украдене щастя
Рекомендований вік до перегляду

Драма із сільського життя на одну дію
Тривалість 1 год. 40 хв.

Прем'єра: 16 липня 2023 року

Замовлення квитків

20 січня, понеділок
19:00
28 січня, вівторок
19:00
1 лютого, субота
18:00
26 лютого, середа
19:00
10 березня, понеділок
19:00
24 березня, понеділок
19:00

Режисер – Євген Храмцов
Сценографія – Ліза Скурська

Феномен франкового «Украденого щастя» – у неможливості визначити винного в одвічному трикутнику кохання. Тут кожен має право на щастя. 130 років крається серце глядача у неможливості поділити героїв на хороших і поганих, і, напевно, ще стільки ж років режисери шукатимуть і не знаходитимуть простих відповідей на занадто складні питання…

 

– Класичний текст на те й класичний. Його можна ставити про те, що тобі болить… Та особисто мені не давала спокою остання фраза п'єси – вона зазвичай є суттю твору. Михайло перед смертю говорить до Миколи – свого вбивці: «Спасибі тобі! Ти зробив мені прислугу, і я не гніваюсь на тебе! Я хотів і сам собі таке зробити, та якось рука не піднялася». Думаю: стоп, це історія не лише про кохання, інакше Михайло з Анною переїхали б жити в інше село, і – happy end! Але ж у Франка все набагато глибше. Мені здається, тут більше про внутрішню боротьбу – про зведення рахунків з собою та з Богом… Мабуть, усі ми з початком війни, переживаючи страшні трагедії, читаючи про загибель дітей, ставили собі запитання: якщо він – Бог – є, де він? Як міг таке допустити?..

 

Михайло сподівався знайти гармонію, віднайти в собі Бога завдяки коханню, проте через нього усі троє нещасливі, і людина не може собі цього пробачити. У кожного в житті були моменти, коли нібито все нестабільно, але ти почуваєшся абсолютно щасливим. А бува й навпаки, коли в усьому ніби таланить і гроші є, і в особистому житті все в порядку, а щось гризе… Оцим пошуком гармонії, балансу, Бога в собі ми і намагалися займатися, – розмірковує режисер вистави Євген Храмцов.

 

У виставі присутні сцени зі стробоскопом та використовується штучний дим.

Дійові особи та виконавці:

Михайло  Олександр Крючков
Микола  В'ячеслав Ніколенко
Анна  Марія Гончарова
Настя (сусідка)  Таїсія Бойко 28.1, 26.2  Олександра Єна 20.1, 1.2 
Бабич  Віктор Семирозуменко
Шльома  Іван ГоловкоВолодимир Мішуков 20.1, 28.1 
Війт  Михайло Ганєв 20.1, 26.2  Нікіта Снісаренко 28.1, 1.2 
Селяни  Мирослава ЛітвинськаДар'я ОвчаренкоАнастасія ПісковецьВалерія СаакянДарина СтепанковаОльга Нагірняк

Преса про виставу:

 
go_up