Каліка з острова Інішмаан

Додати в обране
Мартін Макдонах
Image Каліка з острова ІнішмаанImage Каліка з острова Інішмаан
Володимир Ращук Наталія Кудря, Ксенія Ніколаєва Олександра Єна, Сергій Детюк, Анатолій Ященко Наталія Кудря, Анатолій Ященко Андрій Пономаренко, Володимир Ращук, Катерина Мелешко Андрій Пономаренко, Аліса Тункевич Ірина Дорошевська (Бучко) Анатолій Ященко Олександр Валюк, Андрій Пономаренко Наталія Кудря Ксенія Ніколаєва, Андрій Пономаренко, Катерина Мелешко Олександр Валюк, Аліса Тункевич Ірина Дорошевська (Бучко), Олександр Валюк Сергій Детюк Олександр Кобзар Олександра Єна, Катерина Мелешко, Анатолій Ященко Наталія Кудря, Ксенія Ніколаєва, Володимир Ращук Олександр Кобзар, Андрій Пономаренко Олександр Кобзар, Володимир Ращук Андрій Пономаренко, Гелена Сергутіна, Катерина Мелешко Наталія Кудря, Олена Стефанська Наталія Кудрявцева, Віктор Сарайкін, Петро Сова Віктор Сарайкін Михайло Аугуст

Трагікомедія. Вистава з антрактом

Тривалість 2 год. 50 хв.

Прем'єра: 28 лютого 2020 року

Замовлення квитків

14 червня, п'ятниця
18:00

(«The Cripple of Inishmaan», 1996)

Постановка – Кирило Кашліков
Сценографія та костюми – Дмитро Разумов
Художниця вистави – Олена Дробна
Хореографія – Олена Чучко
Художник зі світла – Максим Бірюков
Звукове рішення – Владислав Тененбаум
Сценічна мова – Ганна Гринчак
Відео – Олексій Рабін, Андрій Рябін, Олександр Шабанов
Помічники режисера – Сергій Литвин, Світлана Роєнко
Переклад з англійської Віктора Морозова

П’єса «КАЛІКА З ОСТРОВУ ІНІШМААН» була вперше виконана Королівським Національним Театром у Театрі Коттесло, Лондон, 7 січня 1997 року.

 

«Гадаю, кожна людина хоч раз у житті мріяла про те, щоб виїхати кудись у «теплі краї», у свій «Голлівуд», у своє Ельдорадо... Щиро вірячи, що там, в іншому місці, все буде інакше, все буде добре... і там, в іншому місці, з іншими людьми вона обов'язково буде щасливою!

 

Ми всі хочемо кохати і бути коханими. Напевно, це головна потреба людини. І у кожного свій шлях до розуміння того, що насамперед необхідно прийняти і полюбити себе... таким, який ти є. І тоді, можливо, ти поглянеш на навколишній світ по-іншому.

 

Історія Каліки Біллі, на мій погляд, саме про це – про пошук відповіді на головне питання у житті: «Хто я? Навіщо я живу?». І коли людина знаходить відповідь на це питання, вона знаходить головне – сенс життя. Часом за це знання доводиться платити дуже високу ціну.

 

«У житті кожного хлопця настає момент, коли він повинен взяти долю у свої руки, спробувати щось зробити. І навіть коли він знає, що у нього один шанс на мільйон, він все ж таки повинен його використовувати, інакше для чого взагалі жити?» – так говорить Каліка Біллі.

 

П'єси Макдонаха для мене цікаві тим, що вони, незважаючи на те, що дійові особи в них переважно ірландці, не мають національних кордонів.

 

Історії Макдонаха про людей і для людей: про те, що близько і зрозуміло кожній людині. Мені здається, не лише ірландці знають, як болить душа від самотності...

 

Незважаючи на зовнішню жорсткість, відчувається, що Макдонах любить своїх персонажів, любить людей. Він вірить: коли людство опиниться на краю прірви, в останній момент спрацює якийсь механізм, що розбудить у людині її людську сутність – здатність любити, співпереживати.

У цій вірі я його щиро підтримую». – Кирило Кашліков

 

У виставі присутня ненормативна лексика, використовується штучний дим та лунають гучні звуки та постріли.

Дійові особи та виконавці:

Кейт Осборн  Наталія Кудря
Ейлін Осборн  Ксенія НіколаєваОлена Стефанська 14.6 
Джонніпатінмайк  Михайло АугустВіктор Сарайкін 14.6  Анатолій Ященко
Біллі Клейвен  Андрій Пономаренко
Бартлі МакКормік  Олександр Валюк 14.6  Владислав Мелешко
Хелен МакКормік  Ірина Дорошевська (Бучко) 14.6  Аліса Тункевич
Малюк Боббі Беннетт  Олександр КобзарВолодимир РащукЄвген Храмцов 14.6 
Лікар МакШеррі  Сергій Детюк 14.6  Петро Сова
Матуся О’Дугал  Олександра ЄнаНаталія Кудрявцева 14.6 
Чударі  Іван ГоловкоВладислава КоровайМихайло МегедьВолодимир МішуковОльга НагірнякЄвген ОвчаровЄлизавета РоєнкоВалерія СаакянГелена СергутінаНікіта Снісаренко
Янгол  Катерина Мелешко

Преса про виставу:

Дослуховуючись до каменю
Олексій Кужельний
Газета: "День" №61-62, 2 квітня, 2020

Калека с острова жизнь
Н. Успенский
Газета МК від 12 березня 2020 р.

 
go_up