Всюди один... Свічка на вітрі

Додати в обране
Михайло Резнікович
Петро ПанчукДмитро СавченкоДмитро СавченкоСтаніслав Бобко, Юрій Дяк, Андрій Пономаренко, Дмитро СавченкоПетро ПанчукОлександр ХорошкоСергій ОзірянийВіктор Алдошин, Олег РоєнкоДмитро СавченкоСтаніслав Бобко, Юрій Дяк, Андрій Пономаренко, Олег СавкінСтаніслав Бобко, Юрій Дяк, Андрій ПономаренкоВіктор Алдошин, Петро ПанчукДмитро Савченко
Рекомендований вік до перегляду

Вистава без антракту.
Тривалість 1 год. 20 хв.

Вистава російською та українською мовами
Прем'єра: 9 березня 2014 року

Сценічна композиція Михайла Резніковича

Постановка - Михайло Резнікович

Сценографія, костюми – Олена Дробна

Режисер – Дмитро Морозов

Композитор – Олександр Шимко

Балетмейстери – Ольга Голдис, Максим Пекній

Звукорежисер – Алла Муравська

Відеопроекція – Олексій Рабін, Андрій Рябін

Редактура тексту – Тетяна Моцарь

 

    Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала загальнолюдській плеяді геніїв незгасимий Світоч - Тараса Шевченка, Тираноборця та Пророка, Спікера свободи, який поставив на сторожі біля своїх земляків, "рабів німих", огненне слово, а в "Заповіті" дав їм заклик: "Кайдани порвіте!".

   Небагато, кому випало безсмертя, досягли його такою дорогою ціною, як Тарас Шевченко. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, з них двадцять п'ять - у кріпосному рабстві, десять - у солдатчині і засланні. А решту - воюючи з нестатками, хворобами, плекаючи нездійсненну мрію про створення сімейного вогнища, елементарного затишку у власному будинку - маленькій хатинці на батьківщині.

    У нинішньому театральному трактуванні, всупереч багаторічним хрестоматійним, заїждженим деклараціям і уявленням, гармонійно переплітаються багато мотивів з життя Поета і Художника: творчість, любов, розчарування, каяття, ненависть, здивування, популярність і забуття, прагнення все осягнути...

«... Вистава про долю талановитої людини, яка потрапила під жорна системи. З одного боку, вона викувала його талант, з іншого - понівечила його життя. Це і Шевченко, і не Шевченко, і не лише Шевченко.
   В основі постановки - всі тексти, всі вірші Т.Г. Шевченка та спогади про нього. Але він був дуже різним. І слабким, і сильним, і добрим, і несправедливим.
   Ми торкнулися лише однієї складової його особистості, насамперед, обдарованості, тому не варто дошукуватися цілковито правдивої ідентичності його характеру. Це,швидше, легенда про Шевченка. Хоча і заснована на фактах його життя.
   Легенда про дуже талановиту людину, життя якої було зруйноване системою. Він багато знав, гостро відчував і заслуговував на краще людське щастя, але не судилося.
   ... У кожного свій Шевченко, як і у кожного - свій Пушкін. У нас - ТАКИЙ!..»

(М. Резнікович)

Дійові особи та виконавці:

Від імені Тараса Шевченка  Дмитро СавченкоПетро ПанчукВіктор Алдошин
Коментатори  Віталій ОвчаровЮрій ДякАндрій ПономаренкоСтаніслав БобкоОлег Савкін
Виконавці зонгів  Петро СоваОлексій ПоліщукІрина НовакВячеслав НіколенкоОлександра ЄнаГанна ГринчакТаїсія БойкоВолодимир Ращук
Епізод «Гоголь»  Олег РоєнкоДмитро СавченкоЛюбов СолодоваОлена СтефанськаОлександр ХорошкоВасиль ЮрченкоТетяна ОстапенкоГанна НаталушкоВ'ячеслав ЛісенбартОльга КогутОлег ЗамятінМихайло АугустВіктор Кошель
Епізод «Беранже»  Катерина СтарюченкоТаїсія БойкоОлег ЗамятінОлена ЧервоненкоАліса ТункевичМихайло АугустВіктор КошельВ'ячеслав ЛісенбартСергій ОзірянийВіктор СемирозуменкоЛюбов ТищенкоОлена ТопольОлександр Хорошко

Преса про виставу:

Коментарі:

Администратор
03.07.2021
Здравствуйте, Евгений!
Ждите показа спектакля уже в следующем сезоне.
Евгений
02.07.2021
Добрый день! В ближайшее время планируется показ этого спектакля?
Елена
11.03.2020
Смотрела с первого ряда партера 09.03.20. Спектакль не оправдал ожиданий. Прекрасный актёр Пётр Панчук, но почему образ Тараса Шевченко трактуется как образ недалёкого страдальца – неудачника? А ведь это был человек с юмором, с философским складом ума – достаточно прочесть его прозу и стихи, чтобы это понять. Да, его до слёз тревожило положение крестьян, упадок украинской культуры. А не только вопросы собственной неустроенности и женитьбы. В постановке так мало стихотворений самого Шевченко. Я поняла, что постановщик подчёркивает интерес Тараса Григорьевича к Лермонтову и Беранже, но нельзя же делать «винегрет» из произведений классиков, нужно правильно расставить акценты, спектакль-то посвящён Шевченко. А эпизод «Мёртвые души» затянут до тошноты. Он создан, чтобы подчеркнуть «скромное обаяние буржуазии» в России того времени, не так ли? Неплохое решение, но лучше бы Пётр Панчук дольше и присущим ему чувством, прочитал несколько строф Тараса в связи с обилием чичиковых в России. Тарас Шевченко ведь умел не только плакать. Он был очень наблюдателен и всегда делал краткие и жёсткие замечания и оценки. За то и выкупили, за то и восхищались. Настоящего Тараса Шевченко я не увидела в спектакле. И в таком спектакле неуместен балаган. Обидно за классика.
Без імені
28.10.2019
Очень глубокий и душевный спектакль, была на нем 2 раза.Режиссура,игра актеров,музыка,все понравилось,
Петр Панчук настоящий актер,браво вам!!!
Без імені
15.10.2019
Спектакль супер! Игра актеров захватывает с первой минуты. Тема затронутая в спектакле особенно актуально в последнии годы. Спасибо, что так раскрыта жизнь Тараса Шевченка. Браво всем !!!
13.04.2019
Великолепный спектакль!!! Я всегда спокойно относилась к Тарасу Шевченко, но после просмотра прониклась безграничной любовью к нашему национальному герою - Тарасу Григорьевичу! Обязательно пойду второй раз. Даже не понимаю, почему спектакль не пользуется популярностью. И почему учителя-филологи не водят школьников не данный спектакль? С ув. Оксана.
Светлана
25.11.2018
Я читала стихи Шевченка, но никогда не слышала их. Надо спешить услышать! Стихи гениального поэта в исполнении непревзойденного актера Петра Панчука. Эти стихи я знала, но в исполнении Петра – это что-то особенное! Так выразительно, проникновенно выставлены все смысловые акценты, что знакомые стихи приобретали новое значение и понимание. И игра. Отчаяние со слезами на глазах, разочарование, одиночество «кинеш чоботом в собаку - а попадеш в друга! А тепер… одцуралися всі…» , надежду - так надо было сыграть, что верил каждому жесту, каждому слову. Шевченко писал и на русском и на украинском языках. На сцене было два Шеченка, два талантливейших актера Петр Панчук и Дмитрий Савченко. Замечательная работа! Браво!!! Рада, что удалось увидеть спектакль.
Яна
14.10.2018
Скільки років налічує творчість Тараса Григоровича, а актуальність не втрачає до сих пір. Його твори вічні!Вистава, яка не може залишити байдужим... Атмосфера настільки сильна, що вривається в душу і зжимає серце. ДЯКУЮ кожному, хто причетний до створення цієї вистави!!! Браво!
Хто не був, обов'язково подивіться!
Адміністратор
24.06.2018
Здравствуйте, Дарья!
Ближайший спектакль стоит ожидать в новом театральном сезоне. Не раньше октября.
Дарья
23.06.2018
Здравствуйте! Будет ли этот спектакль этим летом (2018)?

Коментувати

Перед тим як написати коментар, ознайомтесь з правилами сайту.
Увага! Коментарі незареєстрованих користувачів будуть розміщуватися на сайті після перевірки адміністратором.

protect
go_up