Нахлібник

Додати в обране
Сценічна версія театру за мотивами однойменної комедії та прозою Івана Тургенєва
Віктор АлдошинОлег Замятін, Юлія СмушковаОлег Замятін, Олег Роєнко, Юлія СмушковаЛюбов СолодоваПавло КільницькийПавло КільницькийВіктор Алдошин, Юрій КухаренкоЮрій Гребельник, Ганна Гринчак, Олена НещеретВіктор АлдошинЮрій ГребельникЮрій ГребельникЮлія СмушковаВіктор Алдошин, Юлія СмушковаВіктор АлдошинОлександр ПерковВіктор Алдошин, Олена СілантьєваОлена СілантьєваОлег Замятін, Олена СілантьєваВіктор Алдошин, Олександр ПерковОлег Замятін, Олена СілантьєваЮлія СмушковаТаїсія БойкоГанна ГринчакЮрій ГребельникГанна Гринчак, Станіслав МосквінЛюбов СолодоваСтаніслав МосквінВіктор Кошель, Олег РоєнкоОлександр ХорошкоСтаніслав МосквінОлена НещеретОлег ЗамятінВіктор АлдошинВіктор Алдошин, Олег Роєнко, Віктор СарайкінВіктор Алдошин, Віктор Кошель, Віктор СарайкінВіктор КошельОлег Роєнко, Віктор СарайкінОлег ЗамятінОлег РоєнкоВіктор СемирозуменкоЛюбов СолодоваВіктор Семирозуменко
Рекомендований вік до перегляду

Вистава без антракту.
Тривалість 1 год 55 хв.

Прем'єра: 4 жовтня 2013 року

Постановка - Михайло РЕЗНІКОВИЧ

Сценографія та костюми - Марія ЛЕВИТСЬКА

Режисер - Леонід ОСТРОПОЛЬСЬКИЙ

Композитор - Олександр ШИМКО

Звукорежисер - Алла МУРАВСЬКА

Відеопроекція - Олексій РАБІН, Андрій РЯБІН

   Дім - святе місце, пов'язане з дитинством. Спогади про нього найтепліші, найщасливіші, найрадісніші. Коли на душі тривожно, поринаєш до милої серцю оселі, до батьків...

   Молода Коріна (нині Єлецька) покинула рідні пенати, ще дитиною. Кузовкін, ніколи не мав власної домівки: позбувшись в молодості спадщини, він став нахлібником у Коріних. Відігравав роль дворового блазня. Все своє життя задовольнявся малим: стерті чоботи, тарілка їжі, та й що буде.

  Минали роки. І ось настав довгоочікуваний момент зустрічі: пишна красуня з Петербургу, яка приїхала після семирічної відсутності погостювати в рідну садибу, і старий-дармоїд, що мешкає тут з молодості «на хлібах». Вона радіє, плаче, згадує ... Він вбирає всі її рухи, кожне слово ...

   Новоспечений чоловік Єлецької, найближчі сусіди, за старою звичкою, насміхаються над убогим старим Кузовкіним, підпоюють його, знущаються. Але приниження не вбиває благородства! Таємниця, що вирвалася назовні із самих надр стражденної  людської душі, миттєво змінює поворот подій.

   Але і таємницю у нього відбирають! А що ж натомість? І чи можливо людині сьогодні, як за часів Тургенєва, відстояти своє розтоптане  достоїнство, відбутися  як особистість? У кого шукати співчуття? І яку ціну за нього необхідно заплатити?

   Тонка, поетична, «прозора» вистава про доброту і розуміння, про благородство душі людської, дивацтва кохання та його таємниці, про тягар самотності ...

 

Саундтрек до вистави: Tur_Ge_Nev

Дійові особи та виконавці:

Павло Миколайович Єлецький, колезький радник  Олег Замятін
Ольга Петрівна Єлецька, його дружина  Олена Сілантьєва
Василь Семенович Кузовкін, дворянин, який проживає «на хлібах» у Єлецьких  Віктор АлдошинСтаніслав Москвін
Флегонт Олександрович Тропачов, сусід Єлецьких  Олександр ХорошкоВіктор Сарайкін
Іван Кузьмич Іванов, інший сусід  Олександр ПерковПавло Кільницький
Карпачов, теж сусід  Віктор Кошель
Нарцис Костянтинович Трембінський, дворецький та метрдотель Єлецьких  Віктор СемирозуменкоОлег Роєнко
Єгор Карташов, управитель  Василь Юрченко
Парасковія Іванівна, кастелянша  Любов Солодова
Челядь  Володимир Фетісов
Дворня  Гліб Мацибора
Батько  Юрій Гребельник
Мати  Таїсія БойкоОлена Нещерет
Сусідка  Ганна Гринчак
Хлопець  Євген ХрамцовАндрій ПономаренкоЮрій Дяк
Кріпосні  Дмитро СимоненкоОлександр КрючковЮрій КухаренкоПавло ТекучевВалерій ГайфуллінЄвген Овчаров

Преса про виставу:

Коментарі:

11.02.2022
Сегоддня смотрела "Нахлебник". В восторге. Игра актёров на высоте. Браво!!!
Александр
13.01.2022
Не комедия конечно, как писали ниже -это драма с оттенками трагедии, но постановка хорошая -цепляет за душу. Игра актеров на высоте, после просмотра выходишь под впечатлением. Если ищите комедию не рекомендую, если просто хорошую постановку -смело можно смотреть!
Александр
11.01.2022
Ну что ж, после довольно длительного ожидания попали с другом на этот спектакль. Очень понравилось, Тургенев сам по себе пишет очень грамотно. Режиссура Резниковича как всегда прекрасная,в скольнадцатый раз можно в этом убедиться! Сначала казалось,что пьеса комедийная,но уже во второй половине чётко понимаешь, что это драма, достаточно жёсткая драма с оттенком трагедии. Бедный Кузовкин! Подпоенный, подшученный шут! Сочувствовали мы ему. Москвин максимально вложил себя в эту роль! Да и все остальные актёры сыграли прекрасно! Рекомендую к посещению.
Damiran
19.10.2021
В декабре стоит ли ожидат этот спектакл? Или не будет его?
Адміністратор
15.09.2021
Репертуар на ноябрь будем размещать в октябре. Следите за афишей.
Александр
15.09.2021
Здравствуйте, когда этот спектакль ожидать в ноябре? Заранее благодарю за ответ.
16.12.2019
Блестящая игра актеров и, особенно, главного героя!!! В каком месте смеяться - не понятно, это кошмар, а не комедия. Может двести лет назад правящему классу было и смешно, но не сегодняшнему зрителю. Судя по тягостному молчанию и жидким (на мой взгляд) аплодисментам весь зал узнает и себя в колпаках.... Зритель не ценит Тургенева? Или унижение человека уже воспринимается как нечто обыденное, закономерное и уже не трогает так сильно?
Світлана
26.11.2019
Написано, що вистава про доброту і розуміння про благородство душі та інше.... Я не побачила ні доброти, ні розуміння. Багаті сміються і потурають бідним. Хто тут кого розуміє і ставиться добре.? В чому благородство? Кузовкін безхарактерний... Йому сказали "пішли", от він і пішов і став батьком. Так і прожив все життя. Ольга гроші дає начебто від душі, а потім говорить: ну все, гроші взяв, скоро він поїде звідси і не буде говорити різні дурниці. Мені не сподобалось. Марно витратила час!!!
Светлана
26.11.2019
Хорошая игра актеров! Молодцы! А вот суть спектакля не понравилась. Сюжет считаю безнравственным. Идея произведения не ясна. Комедией назвать нельзя.
Разочарована. Нет смысла.
Ирина
15.10.2019
Шедевр постановки и игры актёров. Просто гениальная игра Станислава Москвина (15.10.2019), а в дуэте с талантливейшей Еленой Силантьевой в финальной сцене заставят вас плакать. (даже если вы никогда не плачете). Советую всем !

Коментувати

Перед тим як написати коментар, ознайомтесь з правилами сайту.
Увага! Коментарі незареєстрованих користувачів будуть розміщуватися на сайті після перевірки адміністратором.

protect
go_up